BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd forintot költ gyógyszerbeszerzésre a HM

2003. május 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Honvédelmi Minisztérium (HM) beszerzési hivatala nyílt közbeszerzési pályázatot hirdetett fogászati anyagok beszerzésére. A különböző tömő- és segédanyagok, valamint gyémántfúrók és fogtömések szállítására a cégek június közepéig jelentkezhetnek. A HM legutóbbi eljárásán, tavaly májusban mintegy 111 millió forintért vásárolt ilyen készleteket és eszközöket az NLA Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-től, a Dent-East Orvosi Műszer Kereskedelmi Kft.-től és a Pál Dental Rt.-től.
A HM áprilisban gyógyszer- és vakcinabeszerzést is hirdetett (NAPI Gazdaság, 2003. április 24., 7. oldal). A tárca tájékoztatása szerint a HM idén mintegy félmilliárd forintot fordít gyógyszerbeszerzésre, ez a csapatok és az intézmények éves ellátását fedezi. Ezen belül a Központi Honvédkórház gyógyszerkészlete mintegy 200 millió forintot tesz ki. A HM az elmúlt öt esztendőben a gyógyszerbeszerzéseinek értékét a létszám, valamint az ellátandó állomány csökkenésével arányosan mérsékelte. Az idei 500 millióval szemben öt éve mintegy 800 millió forint értékben használtak fel gyógyszert. A csapatok gyógyszerigénye öt év alatt 150 millióról 80 millió forintra mérséklődött. A sorkatonák leszerelése, valamint a tárca és a háttérintézmények állományának ezerfős leépítése - együttesen közel tízezer fős csökkenés - miatt a jövőben ez a mennyiség tovább apad.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet