Új székházat építtet Hajdú-Bihar megyei igazgatóságának az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH). A beruházás költsége 2,03 milliárd forint - tudta meg lapunk Kiss Ferenc gazdasági főosztályvezetőtől. A debreceni igazgatóság az elmúlt években mintegy duplájára, csaknem félezer főre nőtt apparátusa és jelentősen kibővült ügyfélforgalma miatt költözik új épületbe. Az ingatlan kivitelezője a debreceni Épkerservice Rt., amely hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljáráson nyerte el a megbízást. A szerződést a felek 2002. december 30-án írták alá, amelyben az Épkerservice vállalta, hogy másfél éven belül felépíti az adóhivatal 11,6 ezer négyzetméter hasznos alapterületű székházát és az ahhoz tartozó parkolót. A cég a tulajdonában lévő telken egy már meglévő ingatlant alakít át, s ehhez még egy új épületet is épít. Az APEH csaknem egy éve tartó pályáztatás eredményeként, a tárgyalásos közbeszerzési eljárásra meghívott három vállalat - az Épkerservice, a szintén debreceni Hunép Rt. és a nádudvari Nádép Kft. - közül a legalacsonyabb árajánlatot benyújtót választotta kivitelezőnek - mondta Kiss. Az adóhatóság korábban a bérleti lehetőséget is számba vette, ám az hosszú távon költségesebb lett volna az ingatlanvásárlásnál, mivel számításai szerint tíz évre mintegy négymilliárd forint bérleti díjat fizetett volna ki. Az igazgatóság meglévő, Debrecen központjában található épületének értéke 350 millió forintra taksálható. Ez a Kincstári Vagyoni Igazgatóság tulajdonában van - tette hozzá a főosztályvezető.
D. E. L.
