BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sertés-nyilvántartási rendszert készít az OMMI

2002. november 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A sertéstenyészetek és az állatmozgások regisztrálására alkalmas számítógépes rendszert épít ki az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet (OMMI) állattenyésztési főosztálya. A rendszer fejlesztésére kiírt közbeszerzési pályázatot a Semper Idem Rendszerfejlesztő és Üzemeltető Kft. nyerte meg nettó 95 millió forintos ajánlatával. Az OMMI több állatfaj uniós szintű, egységes jelölési és nyilvántartási rendszerét fejleszti ki és működteti majd - mondta lapunknak Zsilinszky László főosztályvezető. A rendszerben az állattartókat, tenyésztőket, valamint az állatok mozgását kívánják regisztrálni, azért, hogy az élelmiszerbe kerülő hús származási helye pontosan megállapítható legyen. Az EU-ban is nyilvántartást vezetnek az állattartókról, a felvásárlási helyekről és a vágóhidakról. Magyarországon már elkezdődött a sertéstartók és az állatállomány felmérése, pontos adatok jövő nyárra várhatók - tette hozzá Zsilinszky. Az előzetes számítások szerint 400-450 ezer sertéstartó, illetve -tenyésztő lehet az országban, közülük eddig mintegy 200 ezer főt regisztráltak. A regisztráláshoz a főosztályvezető szerint a nagyobb állattartóknak mindenképpen szükségük lesz számítógép használatára, a kisvállalkozók viszont megfelelő nyomtatványok segítségével nyilatkozhatnak. Azt azonban egyelőre még nem lehet tudni, hogy a sertés pilot rendszer jelenthet-e majd pluszterhet az állattartók számára - tette hozzá Zsilinszky.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet