BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar cégek építik a horgosi átkelőt

Az új horgosi határátkelőt 9,2 millió euróért a KÉSZ és a Budapesti Mélyépítő konzorciuma építi fel. A magyar cégek jugoszláv versenytársakat megelőzve nyerték meg a több mint tízhektáros állomás kialakítására szóló nemzetközi tendert.

2002. november 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Könnyűszerkezet Építő és Szolgáltató (KÉSZ) Kft. és a Budapesti Mélyépítő (BM) Kft. konzorciuma nyerte meg a Röszkével határos jugoszláviai Horgos új közúti átkelőjének építésére kiírt nemzetközi versenytárgyalást - tájékoztatta lapunkat Árvai István, a KÉSZ sajtófőnöke. A tendert - amelyen a magyar cégek mellett 11 jugoszláv vállalat is indult - az Európai Újjáépítési Ügynökség (EAR) és a jugoszláv közlekedési minisztérium írta ki. A nyertes konzorcium még az idén elkezdi a több mint kilencmillió eurós beruházást. A régi átkelőt teljesen lebontják és egy új, az európai uniós szabványoknak megfelelő határállomást építenek. Ennek teljes területe 10,6 hektár, ebből 4,6 hektáron terül majd el a vámudvar. Kétszer három sávot a személyautóknak, kétszer két sávot a buszoknak és kétszer egy sávot a teherforgalomnak alakítanak ki. A mélyépítés és az útmunka a BM feladata, míg a magas- és egyéb építést a KÉSZ végzi - tette hozzá Árvai. Az új átkelőnek 2004 közepén, az athéni olimpia megnyitása előtt kell elkészülnie.
A KÉSZ építette a Horgossal szomszédos röszkei határállomást is, amelyet áprilisban adtak át a forgalomnak. Az EU-konform átkelőn összesen 16 ki- és belépősávot alakítottak ki; a kormány tervei szerint 2006-ra ide csatlakozik az M5-ös autópálya.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet