BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három hónappal több idő a közbeszerzésre

Az önkormányzatok a címzett és céltámogatások egyéves felhasználási határidejét - a beruházás megvalósítására kiírt közbeszerzési eljárások elhúzódása miatt - három hónappal meghosszabbíthatják, ha az Országgyűlés elfogadja az erről szóló módosító javaslatot.

2002. november 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan még az idén elfogadja a parlament azt a törvénymódosítást, amely a cél- vagy címzett támogatásban részesült önkormányzat számára lehetővé teszi, hogy a beruházás megvalósítására hirdetett közbeszerzési eljárás elhúzódása miatt a támogatás felhasználási idejét 90 nappal meghosszabbítsa. A helyi önkormányzatok címzett és céltámogatási rendszeréről szóló törvény módosítását Nagy Sándor és Juhászné Lévai Katalin szocialista képviselők indítványozták. A javaslat részletes vitája a jövő héten kezdődik a parlamentben.
A javaslat indoklása szerint az önkormányzatok építési - különösen a szennyvíz-közműfejlesztési - beruházásokra kiírt közbeszerzései gyakran egy évnél is tovább tartanak, mivel az eljárás elhúzódik, az eredménytelen első eljárás után újabbat kell lebonyolítani, valamint egyes esetekben a jogorvoslati eljárás is elodázhatja az eredményhirdetést. Eddig azok az önkormányzatok, amelyek egy éven belül nem tudtak kivitelezőt választani (a beruházást nem kezdték el), elvesztették a megvalósításhoz kapott központi támogatást. A törvénymódosítás szerint ezután az önkormányzatok az elhúzódó közbeszerzések miatt a belügyminisztertől kérhetik a támogatások felhasználási határidejének 90 napos meghosszabbítását.
A javaslat még azt is tartalmazza, hogy a jövőben ugyanazon műszaki tartalmú beruházáshoz az önkormányzatok nem kaphatnak címzett és céltámogatást is; ha mindkettőt elnyerik, akkor egyikről le kell mondaniuk.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet