BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régi-új tulajdonoshoz került a FEMA üzletház

Néhány héten belül befejeződik a Fellbach Kereskedelmi és Szolgáltató Rt. felszámolása, hiszen sikerült értékesíteni a cég egyetlen nagy értékű vagyonelemét, a pécsi FEMA bevásárlóközpontot. Az épületet a cég egyik kisebbségi tulajdonosa, a német-magyar Pannonia-Fonds Nr.1. Ingatlankezelő Bt., illetve annak tulajdonosai vették meg, akik hamarosan újra megnyitják a hipermarketet.

2002. október 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ha kifizeti a teljes vételárat, a régi-új tulajdonos ismét birtokba veheti a csaknem tízezer négyzetméteres pécsi FEMA bevásárlóközpontot, s ezzel befejeződik a Fellbach Rt. régóta húzódó felszámolása - tudta meg lapunk Pallos Dénestől, a Para Gazdasági Tanácsadó Kft. felszámolóbiztosától. A Fellbach egyik kisebbségi tulajdonosa, a német-magyar érdekeltségű Pannonia-Fonds Nr.1. Ingatlankezelő Bt., illetve annak tulajdonosai vásárolják meg és várhatóan újra megnyitják a mintegy két éve nem működő FEMA-t. Az épület áráról a felszámolóbiztos nem kívánt nyilatkozni, a meghirdetéskor az üzletközpont értékét szakértők egymilliárd forintra becsülték.
A Pécs déli részén lévő bevásárlóközpontot korábban többször is meghirdette a felszámoló, ám bonyolult tulajdonosi szerkezete miatt azt nem sikerült eladni. Az épületkomplexum földterülete ugyanis a Pannonia birtokában van, míg az összesen 600 négyzetméter alapterületű, különböző méretű kis üzletek magánszemélyek tulajdonában.
A cég felszámolása a Pannonia kezdeményezésére 2000 júniusában kezdődött. A tíz hitelezőnek mintegy 250 millió forintnyi nem vitatott követeléssel tartozó Fellbach sorsa egyébként azért pecsételődött meg, mert a német és a magyar tulajdonosok nem értettek egyet a társaság jövőjét illetően. A németek szorgalmazták, a magyarok ellenezték a cég tőzsdei bevezetését. A Fellbach német tulajdonosai az elmúlt években egymilliárd forintot költöttek a bevásárlóközpontra, s úgy gondolták, hogy azt megújult formában, de ismét működtetni lehet. Korábban a pécsi önkormányzat is ringbe szállt a FEMA-ért, ám az ajánlott 600 millió forintos vételárat a Pannonia nem fogadta el (NAPI Gazdaság, 2001. április 2., 14. oldal).
Körtési Zsolt

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet