BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az állam bérbe adná az Erzsébet téri pályaudvart

Az eredménytelenül zárult pályázat résztvevői mellett új érdeklődők is jelentkeztek az Erzsébet téri buszpályaudvar hasznosítására, de a Volánbusz Közlekedési Rt. még nem döntött az új pályázat kiírásáról. Az ÁPV Rt. az ingatlan bérbeadását támogatja.

2002. október 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Október 1-jétől Pekli Ferenc váltotta a Volánbusz Rt. vezérigazgatói székében Vereczkey Zoltánt. Az új vezér tájékoztatása szerint a társaság még nem döntött a műemléki védettséget élvező Erzsébet téri buszpályaudvar újbóli meghirdetéséről. Az ingatlant akár állami feladatokat ellátó hatóság is hasznosíthatná, hiszen kitűnő helyen, a városközpontban található - véli Pekli. Lehet, hogy az új pályázati kiírás csak a jövő év elején jelenik meg. A korábbi pályázatot azért nyilvánította érvénytelennek a Volánbusz, mert a tárgyaláson megjelent cégek árajánlatai nem érték el bevételi elvárásait. A kiírást egyébként tíz cég vásárolta meg, közülük 7-8 vett részt a tárgyalásokon. Azóta új cégek is jelentkeztek az ingatlan hasznosítására. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. az épület sorsával kapcsolatos elképzelések közül leginkább a bérbeadást támogatja, hiszen így folyamatos árbevételhez jutna a Volánbusz. Az ingatlan az állami kézben levő Volánbusz tulajdonában van.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet