Október 1-jétől Pekli Ferenc váltotta a Volánbusz Rt. vezérigazgatói székében Vereczkey Zoltánt. Az új vezér tájékoztatása szerint a társaság még nem döntött a műemléki védettséget élvező Erzsébet téri buszpályaudvar újbóli meghirdetéséről. Az ingatlant akár állami feladatokat ellátó hatóság is hasznosíthatná, hiszen kitűnő helyen, a városközpontban található - véli Pekli. Lehet, hogy az új pályázati kiírás csak a jövő év elején jelenik meg. A korábbi pályázatot azért nyilvánította érvénytelennek a Volánbusz, mert a tárgyaláson megjelent cégek árajánlatai nem érték el bevételi elvárásait. A kiírást egyébként tíz cég vásárolta meg, közülük 7-8 vett részt a tárgyalásokon. Azóta új cégek is jelentkeztek az ingatlan hasznosítására. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. az épület sorsával kapcsolatos elképzelések közül leginkább a bérbeadást támogatja, hiszen így folyamatos árbevételhez jutna a Volánbusz. Az ingatlan az állami kézben levő Volánbusz tulajdonában van.
B. A.
