BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödével nőtt a közbeszerzések értéke

A közbeszerzési törvény hatálya alá tartozó szervezetek idén az első nyolc hónapban 457,5 milliárd forintért vásároltak árukat, szolgáltatásokat és kezdtek építési beruházásokba. A teljes összegből mintegy 245 milliárd forintot tettek ki az új építkezések.

2002. szeptember 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A költségvetési pénzekből gazdálkodó intézmények és az állami támogatásban részesített szervezetek idén január-augusztusban összesen 457,5 milliárd forint értékben bonyolítottak le közbeszerzéseket, ez mintegy 18 százalékos bővülést jelent az előző év azonos időszakához képest - derül ki a Közbeszerzések Tanácsa (KT) legújabb adataiból. Augusztusban 57,5 milliárd forint volt a vásárlások értéke. Az eljárások száma 16 százalékkal több, mint 2001 azonos időszakában: a szervezetek 2802 beszerzést írtak ki. A pályázatok négyötöde nyílt, 19 százaléka tárgyalásos volt, s mindössze 1 százalékot tettek ki meghívásos eljárások.
Nyílt eljárásban 330 milliárd forint sorsáról döntöttek. A legértékesebb közbeszerzéseket az önkormányzatok valósították meg, amelyek az összértékből több mint 36 százalékkal részesedtek. Ezeket a központi költségvetési szervek, a közszolgáltatók, majd az állami támogatást elnyerő szervezetek követik. Az összérték több mint felét építési beruházások megvalósítására, 28 százalékát árubeszerzésre, a fennmaradó részt pedig szolgáltatások igénylésére költötték a szervezetek.
A testület adatai szerint a mikro-, kis- és középvállalatok az első nyolc hónapban 254 milliárd forint értékben, a külföldi székhelyű ajánlattevők pedig 12 milliárd forint értékben nyertek el megbízásokat.
A KT az év végére 800 milliárd forintos közbeszerzési forgalmat vár, ez 200 milliárd forinttal haladná meg a tavaly évi összértéket.
(NAPI)

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet