Mintegy húszmillió forinttal olcsóbban, 310 millió forintért hirdették meg másodszor a felszámolás alatt álló Nass vagyonelemeit - értesült lapunk. Az első pályázat sikertelenségének oka vélhetően az lehetett, hogy számos műszaki berendezésre vonatkozóan egy magánszemély tulajdonosi jogokkal lépett fel, s pert indított a cég ellen. A pereskedés még jó ideig elhúzódhat, hiszen legutóbb a Legfelsőbb Bíróság új eljárás lefolytatására kötelezte az első fokon eljáró bíróságot - mondta lapunknak Ecsédi András felszámolóbiztos. Az első tenderen egyébként több szakmai befektető is érdeklődött a csokigyár iránt, ám a felszámoló nem kívánta megnevezni ezeket, mivel a mostani pályázat beadási határideje még nem járt le. Jelentkezni szeptember 2-ig lehet.
A csokoládégyár felszámolása 2000 májusában indult, az eljárást több tízmillió forintos tartozás miatt a Lego Hungária Kft. kezdeményezte. A felszámolóhoz benyújtott hitelezői igények értéke eléri az 1,3 milliárd forintot (NAPI Gazdaság, 2002. május 2., 8. oldal). A felszámolás megindításakor az összes dolgozónak felmondtak. A Nassnak jelenleg négy dolgozója van, a többi alkalmazottat az a társaság foglalkoztatja, amely 2002 elején bérbe vette a gyárat. Az üzemben most bérmunkában gyártják többek között a Nass Guszti, Erdőmester, Bombajó és Geszti szeletelt csokoládéit.
B. A.
