A Magyar Honvédség (MH) szentendrei központi tiszthelyettesi iskolája nyílt előminősítéses közbeszerzési eljárást írt ki gépjármű-vezetői képzés lebonyolítására. A tendert az egyetlen pályázó, az Autópest Gépjárművezető-képző Kft. és az V. Sebesség Gépjárművezető-képző Kft. konzorciuma nyerte meg 90 millió forintos ajánlatával. A nyertesek háromszáz főnek, a honvédség elvárásainak megfelelően hét végén, illetve hétköznap délután tartanak oktatást. Az összeg nagyságát a képzés folyamatossága indokolja, és az egy főre jutó összeg megfelel a piaci áraknak - mondta lapunknak Pataki Gábor, a tiszthelyettes-képző munkatársa. A most nyertes cégek három éve is oktatták az MH-diákokat. Pataki szerint e cégek rendelkeznek a megfelelő gépjárműparkkal, amely egy ilyen nagy volumenű megbízás teljesítéséhez szükséges.
S. M.
