BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adótornyot vett az Antenna Hungária Rt.

2002. augusztus 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új, 10 kW-os adóberendezést kap a Széchenyi-hegyen található Országos Mikrohullámú Központ - mondta lapunknak Kárpáti Rudolf, az Antenna Hungária (AH) Rt. műsorterjesztési vezérigazgató-helyettese. Az adótornyot - amely a 100 MHz-es sávban képes FM rádióadások sugárzására - az AH a jövőben tartalék adóként kívánja működtetni. Ennek megfelelően automatikusan az új torony veszi át az adás sugárzását az adóhálózat valamelyik tagjának meghibásodásakor, valamint a szokásos karbantartások idején.
A berendezés szállítóját az AH hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljáráson választotta ki, a nyertes az egyetlen cégként meghívott angol Harris Co. lett.
Kárpáti szerint automatikavezérlési és -felügyeleti szempontból egyaránt a legjobb megoldás a Harris-féle berendezés telepítése, ugyanis a cég hálózatában jelenleg - a tartalék tornyokkal együtt - nyolcvan ilyen típusú adó működik. A Harris-féle adóberendezés 13,7 millió forintba kerül, ami a jelenlegi hálózatba való beillesztés költségei miatt nagyságrendekkel kedvezőbb bármilyen más típus árához képest - tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.
S. M.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet