BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Agro-Chemie 2,3 milliárdért épít tisztítóművet a gyárához

Szennyvíztisztítót épített a növényvédőszer-gyártó Agro-Chemie Kft. A kivitelezésre szóló közbeszerzési eljárást az Alterra Kft. nyerte meg. Az új tisztítómű üzembe állításával 2003 tavaszától már nem a Dunát szennyezi majd az ipari víz. A cég jelenleg a csatornába vezeti a szennyvizet.

2002. július 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Agro-Chemie Kft. tisztítóművet építtet XXII. kerületi üzeme szennyvizének biológiai tisztítására. A Chinoin Rt. növényvédőszer-üzletágának leválasztásával 1999-ben létrejött társaság fő profilja a gomba- és rovarölő szerek gyártása, de foglalkozik gyógyszeripari és közegészségügyi termékek előállításával és forgalmazásával is. A beruházás értéke 2,25 milliárd forint. A kivitelezésre szóló tárgyalásos közbeszerzési eljárást az Alterra Építőipari Kft. nyerte meg. Az 1,2 milliárd forint jegyzett tőkéjű cég a francia érdekeltségű Colas Hungária Kft. tulajdonában van. Az eljárás során ajánlatot nyújtott be a Betonút Szolgáltató és Építő Rt. érdekeltségébe tartozó Délviép Kft., valamint a Vegyépszer Rt. A nyertes kiválasztását leginkább a műszaki és pénzügyi feltételek megfelelő ütemezése, valamint az ajánlati ár befolyásolta, de az értékelésnél a kötelező egyéves garancián felüli vállalásokat és a megajánlott kötbér mértékét is figyelembe vette a kiíró.
A beruházás megvalósításához az Agro-Chemie 192 millió forint vissza nem térítendő támogatást, valamint 385 millió forint kamatmentes hitelt nyert el a környezetvédelmi alap célelőirányzatból - tájékoztatta lapunkat Székely István, az Agro-Chemie ügyvezető igazgatója. Az Alterra a beruházás megvalósításába alvállalkozóként bevonja a tatabányai székhelyű Zenon Systems Kft.-t. Ez a cég világviszonylatban is egyedülálló technológiát fejlesztett ki, amelynek segítségével a tisztítóműben ki tudják szűrni a nagy tömegű ipari szennyvízből a szerves szennyeződéseket. Az építési munkák augusztus elején indulnak és várhatóan 2003 márciusáig tartanak - ezután már tisztított víz folyik majd a Dunába. Jelenleg a cég az üzemből a csatornába vezeti a szennyvizet.
Sebők Miklós

A Radioaktív Hulladékokat Kezelő (RHK) Kht. püspökszilágyi kirendeltségének átalakítására kiírt tárgyalásos közbeszerzési eljárást nettó 519 millió forintos ajánlatával a Vegyépszer Rt. nyerte meg. A cégnek az üzemet kis és közepes aktivitású radioaktív hulladékok átmeneti tárolásának céljára kell átalakítania. Az ezer hordóra tehető kapacitásbővülést jelentő beruházásra a Vegyépszeren kívül a Transelektro Rt. is pályázott. A püspökszilágyi üzemben nem a paksi atomerőmű fűtőelemeit tárolják majd, hanem ipari, egészségügyi és kutatásokból megmaradt radioaktív hulladékokat helyeznek el - mondta lapunknak Nyitrai Gábor, az RHK püspökszilágyi telepének helyettes vezetője. Az átépítést augusztusban kezdődik és 2003 végéig tart.
(NAPI)

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet