A Hódmezővásárhelyi Majolikagyár (HM) Kft. felszámolója, a Budapest Holding Első Vagyonkezelő Rt. pályázatot hirdetett a majolikagyár vagyonára - tájékoztatta lapunkat Pusztai Dénes felszámolóbiztos. A HM legnagyobb értékű vagyoneleme az egy hektár alapterületű, gépekkel és technológiával ellátott ipartelep, ennek irányára 200 millió forint. Ezenkívül július 31-ig lehet pályázni a HM raktáraiban tárolt kézi korongozású és festésű kerámiákra mintegy 30 millió forint értékben.
A majolikagyár ellen 2001 elején, az APEH kezdeményezésére indult felszámolási eljárás, a teljes hitelezői állomány meghaladja a félmilliárd forintot. A HM a legnagyobb, mintegy 300 millió forintos tartozást az APEH-hel szemben halmozta fel, ezenkívül egy pénzintézetnek 150 millió forinttal adós. A vagyonelemeket - melyek iránt több befektető is érdeklődik - öt évre szóló profilkötöttséggel kívánja értékesíteni a felszámoló - tette hozzá Pusztai Dénes.
A gyárat tavaly áprilisban vette bérbe az Alföldi Majolikagyár (AM) Kft., s indította újra a termelést. Az AM tulajdonosa a HM korábbi beszállítója, az Interkerám Kft., valamint egy magánszemély. A jelenleg hatvan embert foglalkoztató AM tavaly májustól, azaz a gyártósorok újraindítását követően az év végéig 17 millió forint veszteséget halmozott fel - mondta lapunknak Horváth József, az AM ügyvezetője. A társaság tavalyi árbevétele meghaladta a 65 millió forintot. Erre az évre Horváth nullszaldó körüli eredmény elérését tervezi. A legnagyobb probléma az ügyvezető szerint az, hogy a cég elveszítette korábbi exportpiacait.
B. A.
