A Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer önkormányzata a Betonút Rt.-nek több mint 1,3 milliárd forintos, a Strabag Rt.-nek pedig 610 millió forint értékű szennyvízgerinccsatorna-építési megbízást adott. A cégeket nyílt előminősítéses közbeszerzési eljáráson választották ki. A Betonút Csillaghegy hegyvidék és Békásmegyer-Ófalu területén mintegy 543 millió forintért, a Pusztakúti úton pedig 800 millió forintért tervezheti és építheti meg a gerinccsatornát. A Strabag a Hévízi út és a Remetehegy területén csatornáz.
