Egyelőre nem tudni, mikor kezdődik el a paksi egészségügyi központ és szakorvosi rendelőintézet építése, mert a KD úgy határozott, hogy új pályázatot kell kiírni a több mint 1,2 milliárd forintos beruházás kivitelezésére - tudta meg a NAPI Gazdaság. Az egészségügyi központ építéséről Paks önkormányzata féléves előkészítés után, 2000 júniusában döntött. A kivitelezési tervek 2000 végére készültek el. Az eljárást lebonyolító Müber Invest Kft. a pályázók közül először egy négytagú, három helyi és egy dunaújvárosi cégből álló konzorcium ajánlatát találta a legjobbnak, majd - már a döntést követően - módosította álláspontját és mindhárom pályázó ajánlatát érvénytelennek nyilvánította.
Az egyik cég ekkor a KD-hoz fordult jogorvoslatért. A testület megállapította, hogy a beérkezett három pályázat közül alakilag egyik sem felel meg a törvény előírásainak, ezért az eredményt megsemmisítette. Az ajánlatkérő paksi önkormányzatnak új eljárást kellett kiírnia; a KD szerint egyébként nem a helyhatóság, hanem a Müber hibázott.
Tovább bonyolította az ügyet, hogy időközben a Müber a szerződésben rögzített 4 millió forint helyett 12 milliót kért a lebonyolításért. A társaság arra hivatkozott, hogy eredetileg csupán egy 440 millió forintos beruházásról volt szó, ám közben kiderült, hogy az új paksi egészségügyi központ minimum háromszor annyiba kerül. Az önkormányzat a Müber kérését elutasította. Információink szerint az új pályázat kiírása előtt a képviselő-testület egyeztet a KD-vel, hogy az új eljárást milyen formában s az előző pályázat melyik szakaszától lehet folytatni.
K. Zs.
