Összesen 14 cég vett részt azon a közbeszerzési pályázaton, amelyet Balatonfőkajár, Lepsény, Füle és Mezőszentgyörgy 2,2 milliárd forint költségű közös szennyvízcsatorna-hálózatának kiépítésére írtak ki. A győztes a dunakeszi székhelyű Swietelsky Építőipari Kft. lett - értesült lapunk helyhatósági forrásból. Az összesen 84 kilométer hosszú, a térség több mint hétezer lakosát és a Balaton vízgyűjtő területét is érintő csatornahálózat kiépítését 78 százalékban központi és megyei területfejlesztési források segítik.
A két megyében lévő négy érintett település a beruházás mielőbbi megvalósításához összesen 1,58 milliárd forint központi céltámogatást, a környezetvédelmi alapból pedig 196,8 millió forintot kapott. A beruházás gesztora a balatonfőkajári helyhatóság. A kivitelezőnek a térségben 2003 augusztusáig kell kiépítenie a gerincvezetéket, s lefektetnie a településeken belüli csőrendszert. A csatornahálózat a balatonfőkajári regionális tisztítóműre csatlakozik majd, s várhatóan napi 774 köbméterrel növeli annak kihasználtságát.
(NAPI)
