Az igazgatóság döntése értelmében végelszámolás kezdődik a kisbárapáti Kossuth Mezőgazdasági Szövetkezetnél. Polgár Győző elnök közölte: az évek óta fizetési gondokkal küzdő üzemben azért döntöttek így, mert nem látnak esélyt arra, hogy mintegy 40 millió forint adósságukat visszafizessék. A veszteséget eddig megszorító intézkedésekkel próbálták csökkenteni - sikertelenül. Az elmúlt időszakban felgyorsult a vagyonértékesítés, többek között 600 hektárnyi termőföldet is eladtak, s tavaly már csak ezer hektáron gazdálkodtak. A szövetkezet január óta már nem végez tényleges tevékenységet.
(NAPI)
