BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladja gyermekkórházát a siklósi önkormányzat

A siklósi önkormányzat úgy döntött, értékesítik a dél-baranyai város gyermekkórházának épületét. A meglehetősen rossz állapotban lévő, egy ideje már üresen álló ingatlanra egy háziorvos tett ajánlatot, aki a térség több mint 50 ezer lakosát kiszolgáló egészségügyi intézményt kíván kialakítani az épületből.

2002. március 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hosszas vita után a siklósi önkormányzat legutóbbi ülésén úgy döntött, hogy értékesítik az egykori gyermekkórház épületét. A nagy alapterületű, frekventált helyen lévő ingatlant rossz állapota miatt már jó ideje nem használják. A helyhatóság az épületet korábban azért nem akarta eladni, mert abban bíztak, hogy fel tudják újítani, s az továbbra is egészségügyi intézmény lehet. A képviselő-testület akkor változtatta meg álláspontját, amikor az épület megvásárlására a dél-baranyai város egyik háziorvosa tett ajánlatot.
Az önkormányzattól kapott információ szerint Fülöp Erzsébet és kollégái olyan szakrendelő kialakítását tervezik a volt gyermekkórházból, amely nemcsak a siklósiakat, hanem a térség mintegy 50 ezer lakosát is kiszolgálja. Az ehhez szükséges forrásokat részben pályázatok segítségével szeretnék előteremteni. (A volt gyermekkórház felújítása és berendezése - egy korábban készült felmérés szerint - minimum egymilliárd forintba kerül.) A városházán arról egyelőre nem kívántak nyilatkozni, hogy az ingatlant mennyiért értékesítik, azt azonban elmondták, hogy a háziorovosok kisebb összeget kínálnak, mint amennyire a volt gyermekkórházat a közelmúltban felértékelték. Ennek ellenére az önkormányzat illetékeseinek az a véleménye, hogy ha a funkció megmarad, hajlandók kompromisszumot kötni.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet