BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszámolják a vagyontalan Szekszárdi Televízió Kht.-t

Felszámolási eljárás kezdődött az elmúlt évek alatt sok vihart megért Szekszárdi Televízió Kht. ellen – tudta meg a NAPI Gazdaság. Az önkormányzati cég, amely műsort már jó ideje nem szolgáltat, teljesen vagyontalanná vált.

2002. február 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tolna Megyei Bíróság döntése értelmében felszámolási eljárás kezdődött a Szekszárdi Közösségi és Szolgáltató Kht. ellen. Az eljárás lefolytatásával a bíróság a budapesti székhelyű Kossuth Holding Vagyonkezelő Rt.-t bízta meg. Jóllehet a hitelezők március közepéig jelenthetik be igényüket, azt már most lehet tudni, hogy az elmúlt években sok vihart megért, 25 százalékban még ma is a helyi önkormányzat tulajdonában lévő társaság teljesen vagyontalan.
A kht.-t 1996 augusztusában 30 millió forint jegyzett tőkével hozta létre a helyhatóság. A város a társaság 65 százalékos üzletrészét politikai felhangoktól sem mentes vita után 2000 nyarán eladta a Bekker Béla többségi tulajdonában lévő Pal-Com Kft.-nek, míg a cég 5-5 százalékos üzletrészét a SÉD-Nyomda, illetve a Tarr Kft. vásárolhatta meg. Ezzel egy időben a kht. ügyvezető igazgatói teendőinek ellátásával Gulyás Gábort bízták meg. 2000 szeptemberében a Pal-Com Kft. a megszerzett üzletrészt a Pal-Com+Plusz Kft.-be apportálta. A Pal-Com+Plusz Kft. tulajdonosa annak alapításakor a Pal-Com Kft. és Bekker Béla volt, ám üzletrészeiket 2000 novemberében eladták a Színvonal 2002. Kft.-nek (NAPI Gazdaság, 2001. október 20., 7. oldal). Ezzel párhuzamosan – mint a Pal-Com+Plusz Kft. egyszemélyes tulajdonosa – a Színvonal 2002. Kft. visszahívta tisztségéből a társaság egyik ügyvezetőjét, Bekker Bélát. Ezt követően bírósági eljárásokkal tarkított vita kezdődött a cég tulajdonáról.
Tavaly júniusban Gulyást is visszahívták ügyvezetői tisztségéből, majd felszólították a kht. székhelyének, iratainak, könyvelésének, ingóságainak, illetve a televízió archívumának átadására. Ekkor a város felbontotta a céggel a műsorszolgáltatási szerződést. Időközben kiderült, hogy nincs is mivel műsort készíteni, hiszen az ingóságok jelentős része eltűnt a stúdióból. A kht. még 2001 tavaszán 5 millió forintos folyószámlahitelt vett fel a Dunaföldvár és Vidéke Takarékszövetkezettől, s biztosítékként az eszközökre jegyeztek be jelzálogjogot. A közhasznú társaság augusztus végén megállapodást kötött a Genesis Rt.-vel, amely készfizető kezességet vállalt a kht. folyószámlahitel-tartozásaiért. A pénzintézet szeptember 12-én a hitelszerződést felmondta, s a Genesis Rt. óvadékából 5,2 millió forint értékben rendezte a követelését. (A Genesis 2001. szeptember 17-én immár az új ügyvezetőnek az általa megszerzett vagyontárgyak visszavásárlására több mint 9,8 millió forintos ajánlatot tett. A kht. felhívta a Genesist arra, hogy a zálogtárgyakat adja vissza, mert annak birtoklására nem jogosult.) A szekszárdi önkormányzat – látva az egyre kuszább helyzetet – már tavaly februárban pert indított a Pal-Com Kft., a Pal-Com+Plusz Kft. és a Szekszárdi Televízió Kht. ellen az adásvételi szerződés érvénytelenítése érdekében, ám a Tolna Megyei Bíróság a keresetet később elutasította, s azután már csak idő kérdése volt, hogy a kht. ellen mikor kezdődik meg a felszámolási eljárás.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet