BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vagyontalan sportklubok felszámolás alatt

2002. január 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén folytatódnak a sportegyesületi felszámolások, amelyek a sporttörvény életbelépésével, még tavaly kezdődtek el (NAPI Gazdaság, 2001. július 26., 1. oldal). A napokban négy újabb klub ellen kezdeményezett felszámolást az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH). A sportegyesületekre jellemző, hogy általában csak néhány százezer vagy néhány millió forintos tartozást halmoznak fel, ám ezúttal két esetben is jóval tízmillió forint fölötti az adóhátralék. Így a Debreceni Vadkakasok SE (DVSE) 33 millióval tartozik az adóhivatalnak. A klub egyébként nem maga „termelte” az adósságot, hanem egy korábbi amatőr kosárlabda-egyesület tartozását vállalta át.
Ugyancsak nagyobb összeggel, 15 millió forinttal tartozik az APEH-nek, valamint a siófoki önkormányzatnak a helyi Traubi Sport Club, bár a hitelezői lista még nem végleges. A Nyíregyházi Kézilabda Club alig több mint négymillióval tartozik az adóhatóságnak, ez azonban, akárcsak a többi esetben, további hitelezői igények megjelenésével még gyarapodhat. A szintén felszámolására váró Soproni Labdarúgó Club pontos tartozásáról még nincsenek adatok. Mindegyik felszámolásra jellemző, hogy zárómérleg még nem készült, az egyesületek vagyontalanok, így a hitelezők egyetlen fillérre sem számíthatnak. Az APEH várhatóan a tartozásait gyarapító több száz - idővel hasonló sorsra jutó - egyesülettől sem lát majd pénzt.
Vigh György Zsolt

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet