Ötmillió forintra bírságolta a Nagykanizsai Városi Kincstárat a Közbeszerzési Tanács, mert egy közbeszerzési pályázatot nem a felhívásban szereplő módon bírált el - értesült lapunk. A városi kincstár még áprilisban összesen hét termékcsoportban írt ki közbeszerzési pályázatot. Júniusban eredményt hirdettek, majd augusztus 1-jétől egy évre szóló szerződést kötöttek a nyertesekkel. A közbeszerzési tanács jogosnak találta a panaszokat. Az indoklás szerint a pályázat elbírálása nem a dokumentációban, illetve nem a felhívásban szereplő szempontok szerint történt. Ezért a 90 millió forint értékű hús- és hentesáru termékcsoportban 4 milliós, a mélyhűtött termékeknél pedig 1 millió forintos bírságot szabtak ki.
(NAOI)
