BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődhelyzetben a siklósi városi kórház

2001. augusztus 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csődhelyzet alakult ki a siklósi városi kórháznál, miután az intézmény adóssága a szakminisztérium nyilvántartása szerint elérte a 60 millió forintot - tudta meg a NAPI Gazdaság. A szállítók lejárt tartozásaik miatt bírósághoz fordulnak, illetve korlátozzák az energiaellátást.
A városi kórház közel 14 millió forinttal tartozik például annak a szegedi székhelyű cégnek, amely az intézmény hőellátását biztosítja. Két évvel ezelőtt egyébként ugyanez a cég korszerűsítette a kórház fűtési rendszerét, ám pénz híján még ezt sem fizették ki neki. A fenntartó siklósi önkormányzat szerint bár az intézmény adóssága kimutatásaik szerint „csak” 40 millió forint, tény, hogy azt jelenleg sem a helyhatóság, sem pedig a kórház nem tudja kifizetni. További gond, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) egy közelmúltban végzett vizsgálat során kiderítette, az intézmény jogtalanul több finanszírozási forráshoz jutott, s ezt is vissza kell fizetnie. A már jó ideje jelentős pénzügyi gondokkal küszködő siklósi kórház menedzselését és talpra állítását a közelmúltban a mohácsi városi kórház szakemberei vállalták fel. Debreczeni László kórházigazgató főorvos úgy véli, a hiány növekedését sikerült ugyan megállítani, de további jelentős költségcsökkentő intézkedésekre is szükség van. Az új menedzsment járható útnak tartja azt is, hogy a jövőben olyan együttműködést alakítsanak ki a mohácsi városi kórházzal, amelynek segítségével számottevő költségmegtakarítás érhető el.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet