A pécsi önkormányzat továbbra is érdeklődik a közelmúltban a tulajdonostársak nézetkülönbsége miatt a felszámolás sorsára jutott Fellbach Kereskedelmi és Szolgáltató Rt. egyetlen nagy értékű ingatlanvagyona, a több mint 10 ezer négyzetméteres FEMA bevásárlóközpont iránt - erősítették meg a NAPI Gazdaság információit a helyhatóságnál.
Az önkormányzat idén tavasszal 600 millió forintos vételi ajánlatot tett a város széli, nemrég felújított ingatlanra, amelyből egy többfunkciós vásár- és szórakoztató-központot szeretnének kialakítani. Az üzlet akkor azért nem jött létre, mert az évek óta veszteséges Fellbach kisebbségi tulajdonosa, az ingatlan földterületét is birtokló német érdekeltségű Pannonia az eladáshoz nem járult hozzá. Ezzel szemben a többségi tulajdonos Mecsek Füszért Rt. vezette cégcsoport már jó ideje az eladást szorgalmazza (NAPI Gazdaság, 2001. április 26., 9. oldal).
A társaságban több mint 30 százalékos tulajdonrésszel rendelkező német befektetőcsoport viszont az ingatlan fejlesztésében látott és lát fantáziát. Több száz milliós költséggel egy új, középkategóriás bevásárlóközpontot szeretnének kialakítani a FEMA-ból. A döntést persze az is motiválta, hogy a Pannonia az elmúlt évek során már mintegy 1,3 milliárd forintnak megfelelő német márkát invesztált az áruházba. Ebből következően aligha meglepő, hogy minden valószínűség szerint a Pannonia is pályázik a felszámolás alatt lévő cég ingatlanvagyonára. A kisebbségi tulajdonos mintegy 1,6 milliárd forintra taksálta a korábban jelentős tűzkárt szenvedett, de később felújított üzletközpont értékét.
K. Zs.
