BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bíróság dönt majd a csatornaberuházásról

2001. június 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra sincs döntés a Dunaszentgyörgy térségbeli, településenként több száz millió forint értékű szennyvízcsatorna-építés kivitelezőjéről, ezért a közbeszerzési pályázat nyerteséről várhatóan bíróság dönt majd - tudta meg a NAPI Gazdaság. A három érintett önkormányzat - Dunaszentgyörgy, Fadd és Gerjen - már a múlt évben közbeszerzési pályázatot írt ki a munkák elvégzésére. Február elején a Bau Team Kft.-t hirdették ki a tender győztesének, ám a vesztesek a Közbeszerzési Tanácshoz fordultak. A testület új bírálati eljárás lefolytatására kötelezte a helyhatóságokat, nem tartva indokoltnak a Wiedermann Rt. és az Alterra Kft. kizárását a tenderről.
Április végén két képviselőtestület - a dunaszentgyörgyi és a gerjeni - a Wiedermann Rt.-t hozta ki győztesnek, Faddon viszont a korábbi, a Bau Team Kft. melletti döntés maradt érvényben. (A közösen kiírt közbeszerzési pályázatról - a törvény értelmében - valamennyi érintett helyhatóságnak egységesen kell állást foglalnia.)
A beruházás gesztora, a faddi önkormányzat képviselőtestülete a hét elején újra összeült, ám a többség ismét a Bau Team Kft. mellett szavazott. A másik két helyhatóság továbbra is a Wiedermann Rt.-t tartja a győztesnek, ezért az ügyben várhatóan a bíróság mondja ki a döntő szót.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet