Soha ez előtt nem láttunk még ennyi konnektort autószalonon - vonható le az egymondatos konklúzió a svájci seregszemle után. A sorban 81. genfi autószalon ugyanis a korábbi évekkel ellentétben már nem is a hagyományos, hanem az úgynevezett konnektoros hibridek és elektromos autók jegyében telt el. Utóbbi trend erősségét a legjobban talán a Rolls-Royce standja mutatta: a BMW égisze alá tartozó britek elkészítették első elektromos autójukat, egyelőre tanulmányautóként. A Phantom luxuslimuzin alapjaira épített 102EX-et a világ jelentős részén körbeviszik, több jelenlegi Rolls-Royce-tulajdonos vezetheti majd és az ő véleményük alapján is finomodhat a modell, amelynek érkezésére legjobb esetben is három évet kell várni. Az elektromos autók térhódításának trendjét jelzi, hogy idén először külön zöld pavilont állítottak a környezettudatos autóknak, a stand mögött pedig jelentős részüket vezetni is lehetett, köztük az Év Autójának választott, itthon nem forgalmazott Nissan Leafet vagy a Chevrolet Voltot is.
Az innovatív trendek ellenére tetten érhető volt Genfben az autópiac általános gyengélkedése. Korábban nemigen fordult elő, hogy egyes márkák ugyanazzal az installációval készüljenek, mint egy vagy akár két évvel korábban, csak éppen a forgószínpadon álljon más modell. Ennek megfelelően az autószalon show-része is visszafogottabb volt a korábban tapasztaltnál - igaz, kevesebb nagy újdonságról kellett lerántani a leplet.
A közeljövő azonban még csak részben az elektromos autóké. Didier Leroy, a Toyota Motor Europe elnöke egy kerekasztal-beszélgetésen kifejtette, hogy az akkumulátoros modellek várhatóan még évtizedekig nem lesznek képesek a robbanómotoros autóknál megszokotthoz hasonló hatótávolságra, így azoknak leginkább városon belül lesz létjogosultságuk. Leroy szerint a jövő így a konnektoros (plug-in) hibrideké, melyek ugyan csak 20-30 kilométerre képesek villanymotorral, ám utána benzinmotorral még sok száz kilométert tudnak menni tankolás nélkül. Ez a mindennapokban annyit tesz, hogy az ember akár benzinfogyasztás nélkül is be tud menni a munkahelyére, ott feltölti a kocsit, majd elektromos módban hazaautózik vele, de ha mondjuk 40-60 kilométert kell megtennie egy huzamban, akkor is csak az út felében megy az autó robbanómotorja, vagyis legrosszabb esetben is megfeleződik a benzinfogyasztás.
