BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Expórelikvia lesz a Gömböc

2010. október 28. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nyugállományba vonulhat hétfőtől a Gömböc, a sanghaji világkiállítás magyar pavilonjában álló súlyos objektumot ugyanis az expó hivatalos múzeumában szeretnék látni az ottani szervezők. A vasárnap záruló hat hónapos rendezvényen páratlan sikert arató tárgyat a kínaiak hetekkel ezelőtt elkérték a magyar kormánytól, de eddig választ nem kaptak. Bejelentkezett a Gömböcre egy Sanghaj közeli nagyváros is - ott egy technológiaparkban állítanák ki a magyar találmányt.

Az expót a vasárnapi zárásig még további milliók tekinthetik meg, de a kitűzött célt, a 70 milliós látogatószámot már sikerült túlteljesíteni. A magyar pavilon - középpontjában a Gömböccel - annak ellenére lett a legnépszerűbbek egyike, hogy a kormány április óta nem finanszírozza a működését. (A nol. hu értesülései szerint Csang Csö, a magyar pavilont kivitelező Oriental Expo Services cég vezérigazgatója a kínai és a magyar külügyi tárcához is levélben fordult a kifizetések elmaradásának ügyében.) Az Orbán-kormány júniusban jelentette be, hogy felülvizsgálják az expószerződéseket, de mindeddig sem a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal, sem a rendőrség vizsgálata nem vezetett látható eredményre. A magyar pavilont üzemeltető kínai-magyar tulajdonú Genexpo Kft. legutóbbi információi szerint a magyar pavilont eddig hatmillióan tekintették meg - ez pontosan háromszor annyi, mint amennyit terveztek.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet