BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszacsábítják a turistákat az USA-ba

2010. május 20. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy évtizedes visszaesés után jövőre már ismét 60 millió turistát akarnak az USA-ba csábítani annak a várhatóan idén ősszel életbe lépő törvénynek a segítségével, amelynek értelmében minden elektronikus beutazási engedélyt kérő turistának - így a már vízum nélkül érkező magyaroknak is - tíz dollárt és 5 dollár adminisztrációs díjat kell majd fizetnie. A várakozások szerint így befolyó évi 200 millió dollárt az USA idegenforgalmi promóciójára tervezik fordítani: az agresszívnak ígérkező kampánytól az ottani utazási ipar azt várja hogy évente 1,5 millióval többen keresik fel az országot. A turizmus fellendülése már jövőre érezhető lesz - mondta Roger Dow, az amerikai utazási ügynökök szövetségének (ASTA) elnöke az Orlandóban zajló utazási vásáron (Pow Wow). A promócióra szükség lesz, mert az USA-ba látogatók száma tavaly is 5,3 százalékkal csökkent. A legtöbben, csaknem 18 millióan továbbra is Kanadából érkeztek, de ez is kevesebb az egy évvel korábbinál. A beutaztató országok között pozitív kivétel Ausztrália és Brazília (a dél-amerikai országból érkezők száma 16 százalékkal nőtt). Figyelemre méltó Kína feltörése: a látogatók száma ugyan csak félmillió volt, egy főre vetítve viszont ők költik a legtöbbet utazásra, szállásra és vásárlásra. A magyar turisták körében az erősödő dollár ellenére népszerű az USA, tavaly 50 ezren választották úti célnak.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet