BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vezetékes telefonért is járhat pénz

2007. november 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A környezettudatos magatartás egyre komolyabb szerephez jut mind a vállalatok, mind az emberek életében. Az (el)használt, környezetet károsító hétköznapi eszközeink begyűjtése így egyre fontosabb feladat. A Pannon éppen ezért gondolta, hogy a használt mobiltelefonok begyűjtésére és újrahasznosítására indított akciójának sikere után a vezetékes telefonok esetében is kedvezménnyel honorálja e sajátos környezetvédelmet.
A mobilszolgáltatónál most minden új, számlás, kártyás és újgenerációs kártyás előfizetést vásárló ügyfél egységesen 10 000 forint kedvezményt kap a készülék akciós árából, amennyiben behozza régi mobil- vagy vezetékes telefonkészülékét. (Az akció keretében bármelyik belföldi és külföldi szolgáltató készüléke leadható.) Az (el)használt telefonokat országszerte hat Pannon Shopban és több mint kétszáz partnerüzletben gyűjtik, a kedvezmény igénybevételének pedig egyetlen feltétele, hogy a mobiltelefonok esetében az IMEI-szám beazonosítható legyen.
A mobiltechnológia robbanásszerű elterjedésével egyre több elektronikus hulladék keletkezik, egyrészt egyre gyakrabban cseréljük le magunk is mobiltelefonunkat, dobjuk ki az elhasznált akkumulátort, másrészt pedig egyre többször válik feleslegessé a vezetékes telefonkészülék. A Pannon tavaly év végén indította el "Közel a környezethez" elnevezésű akcióját, amelynek során több százezer mobilt adtak le az előfizetők, hogy azokat szakszerűen feldolgozzák és újrahasznosítsák. Az elképzelések szerint a mostani kezdeményezéssel további több tízezer vezetékes telefontól sikerül majd megkímélni a környezetet.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet