Tizenegyedik alkalommal adták át a múlt héten az MKB Bank által életre hívott MKB Kajak-kenu Árfolyam díjat az év legjobb magyar versenyzőinek. Ezúttal a szegedi Világkupán és magyar bajnokságon, a Pontevedrában megrendezett Európa-bajnokságon és a duisburgi világbajnokságon nyújtott teljesítmény alapján alakult ki a végső eredmény. A kenusok versenyében Kolonics György az idén már a 11. alkalommal végzett az első helyen, míg a hölgyeknél a duisburgi világbajnokságon a régi, kirobbanó formáját mutató Kovács Katalin gyűjtötte össze a legtöbb pontot. A férfi kajakosok közül Kucsera Gábor és Kammerer Zoltán holtversenyben nyerte meg a versenyt. A Magyar Kajak-kenu Szövetség arany fokozatú támogatójának elismerésében részesült még Slezsák István (férfi kajak), Hegyi Zomilla (női kajak) és Devecseri Ádám (kenu) utánpótláskorú versenyző, akik kiválóan szerepeltek a korosztályos versenyeken.
