Az idén negyedik alkalommal adták át a magyar tudományos élet egyik legrangosabb elismerését, a Bolyai-díjat. A díjjal - és a vele járó 50 ezer euróval - ezúttal Lovász László matematikus, az ELTE TTK Matematikai Intézete igazgatójának munkásságát méltányolta a díjbizottság. A kétévente odaítélt Bolyai-díjat az a tudományos területen tevékenykedő magyar vagy magyar származású kutató kaphatja meg, aki nemzetközi mércével is kimagasló eredményt ért el a tudományos kutatás, fejlesztés, a tudományos utánpótlás nevelése, illetve ezek eredményeinek a társadalmi-gazdasági életben való hasznosítása terén. A Bolyai-díj nyerteséről egy független díjbizottság dönt, amelynek elnöke a Magyar Köztársaság mindenkori elnöke, tagjai pedig a magyar tudomány és közélet kiemelkedő személyiségei. A 14 tag közül hetet a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, hetet a díj alapítói delegálnak. A Bolyai-díj Alapítványt civil kezdeményezésként 1998 májusában hozta létre a magyar üzleti élet négy jeles képviselője: Somody Imréné, Somody Imre, Karsai Béla és Lantos Csaba, majd 2001-ben csatlakozott az alapítványhoz Alexander Brody író, szerkesztő és reklámszakember, valamint Várkonyi Attila üzletember. A korábbi díjazottak között van Freund Tamás akadémikus, agykutató, Roska Tamás akadémikus, elektronikai mérnök-kutató és Bor Zsolt akadémikus, lézerfizikus.
