Már itthon is kapható a Sony Ericsson legújabb üzleti telefonja. A P-sorozatú okos telefon ötödik generációja szakított a korábbi dizájnnal - lehajtható flipet ne is keressünk -, és teljesen megújult külsővel dobták piacra. A mobil annak ellenére, hogy nagy, 2,6 colos érintőképernyőt és QWERTY billentyűzetet is kapott, a korábbi változathoz képest kisebb és könnyebb is lett. Sőt, okosabb is.
A technikai jellemzők között most már felsorolható a WLAN és a VoIP hozzáféres, a push e-mail, a 3G, a bluetooth 2.0, de a digitális kamera is 3,2 megapixeles, ráadásul névjegybeolvasó funkciót is kapott. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a beszkennelt névjegy adatait könnyedén tudjuk átkonvertálni a névjegyzékbe. A legérdekesebb mégis talán a billentyűzet, a gombok ugyanis kettős funkciót kaptak, ami állítólag jelentősen megkönnyíti az egykezes használatot. A mobiliroda alapja ezúttal is a Symbian operációs rendszer. A kikapcsolódásról a beépített rádió és mp3 lejátszó gondoskodik, de számos program is letölthető a készülékre, amellyel egyébként akár tévéadás is nézhető.
