A T-Mobile kapta meg az Apple-től az iPhone forgalmazási jogát Németországban, Ausztriában, Hollandiában, Horvátországban és Magyarországon, míg Nagy-Britanniában - novembertől itt lesz először kapható Európában a készülék - az 02 hálózatában lesz elérhető. Az óriás érintőképernyővel és kamerával ellátott, webböngészőt, zenelejátszót is tartalmazó telefonból nemrég adták el az egymilliomodik darabot, ami szép eredmény, hiszen a terméket csupán június végén vezették be. Steve Jobs, az Apple elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy az iPod-lejátszóból két év alatt tudtak eladni egymillió darabot, de a tervek most ambiciózusabbak, hiszen jövőre már tízmillió iPhone eladása a cél.
A korábbi hírekkel ellentétben ugyanakkor továbbra sem lesz 3G-képes az iPhone, csupán a jóval lassúbb sebességet biztosító EDGE-hálózatot tudja majd használni. Az indoklás szerint az ugyanis jelentősen lecsökkentené az akkumulátorok üzemidejét, ugyanakkor az ígéretek szerint a következő változatnál ezt a problémát már ki fogják küszöbölni.
Az Apple néhány hete a 8 Gb memóriával szerelt telefonjának árát jelentősen, 399 dollárra csökkentette, miközben a kisebb memóriával szerelt változat forgalmazását megszüntette. A szigetországban a készülék bruttó fogyasztói ára 269 angol font, mintegy 100 ezer forint lesz majd előfizetői szerződéssel, a T-Mobile-árakról és az egyes országokban való megjelenés időpontjáról egyelőre nincs információ. Várhatóan azonban nálunk csak jövőre lesz megvásárolható.
