Üdvözlendő lenne, ha a magyarok az 1938-as és az 1968-as megszállásért bocsánatot kérnének, Szlovákiának ugyanakkor nincs oka megkövetni a magyarokat - MONDTA VLADIMÍR MECIAR, A SZLOVÁK KORMÁNYHOZ TARTOZÓ NÉPPÁRT - HZDS ELNÖKE A PÁRT ORSZÁGOS VEZETÉSÉNEK ÜLÉSÉN, AHOL AZ EGYIK KÖZPONTI TÉMA A SZLOVÁK-MAGYAR KAPCSOLATOK FEJLEMÉNYEINEK ELEMZÉSE VOLT.
