Dzsessznapok Debrecenben
Az idén is a dzsessztől lesz hangos Debrecen. A cívis városban szeptember 6-9. között rendezik meg Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb dzsesszfesztiválját. Itt lesz "a lengyel Miles Davis"-ként is ismert Tomasz Stanko mellett generációjának egyik legkitűnőbb és legnépszerűbb szaxofonosa, Adam Pieronczyk, illetve a hazatelepült Tommy Vig, azaz Vig Tamás is. Érdekesnek ígérkezik a Fusio Group vagy a zenéjébe balkáni dallamokat csempésző Ektár és East Side Jazz Company formációjának előadása is. Az utóbbi zenéjét klasszikus elemek is tarkítják, sőt a rockhatás is tetten érhető. A jazz/world fusion stílus rajongóinak nagy örömére a Djabe nyári koncertturnéjának utolsó állomásaként itt is fellép.
