Az októberi III. Magyar Tengeri Nagyhajós Bajnokságon a tavalyi 39 indulóhoz képest több mint ötven csapat méri majd össze erejét. Az idei, immár az Adriatic Challenge által rendezett bajnokságon tehát minden eddiginél nagyobb versenyre és társadalmi eseményre számíthatnak az érdeklődők. Az induló hajók száma alapján 400-500 vitorlázó részvétele garantált a versenyen. Az elmúlt évben is nagyon komoly, kiélezett verseny folyt a bajnoki címekért. Csak felkészült csapat érhetett el sikert, és ennek megfelelően a hajókon is rengeteg ismert arccal, olimpikonnal, válogatott, sokszoros magyar bajnok vitorlázóval találkozhattunk. Idén olimpikonjaink közül legalább tizenöten lesznek ott Biogradban, bár végleges adatokat csak a nevezések lezárása, szeptember 1-je után lehet majd tudni. Az bizonyos, hogy most is rajthoz állnak például a Detre testvérek, Pomucz Tamás, Székely Antal, Szilvássy Attila, Czégai Péter és még sokan mások.
NAPI
