Nemcsak a befektetőket, de a pénz- és tőkepiacon dolgozókat is érzékenyen érintheti a tőzsdék gyengélkedése. A hírek szerint elsősorban az év végi bónusz kerülhet veszélybe, de súlyosabb esetben az alapfizetés csökkentésére is sor kerülhet a Wall Streeten - írja a Bloomberg. A jutalmak összege az elmúlt öt évben folyamatosan nőtt, ráadásul - az árak szárnyalása miatt - a pénzt a legtöbben jelzáloggal terhelt ingatlanba fektették, így ez újabb veszélyt jelenthet az amerikai jelzálogpiacon.
A bónusz visszanyírása egyébként nagy érvágás a pénzügyi szakmában dolgozóknak. A ranglétra legalsó fokán állókat leszámítva ugyanis mindenkinek komoly összeget jelent az év végén megkapott juttatás. A prémium mértéke jellemzően a beosztástól függ: az adminisztrátor nemigen számíthat bónuszra, egy nagyvállalati vezető annál inkább. Lloyd Blankfein, a Goldman Sachs-csoport elnöke tavaly például 600 ezres fizetésén felül további mintegy 54 millió dollárt kapott év végén a cégtől, így a visszavágás az ő esetében tízmilliós nagyságrendű veszteséget jelentene.
