A koreai Samsung Electronics jelezte: fontolgatja lcd-képernyőket gyártó üzletága leépítését − jelentette a BBC. A radikális lépést több körülmény is indokolhatja. Egyrészt tavaly tíz százalékkal zuhant az lcd-k iránti kereslet, másrészt a részben ezért zuhanó árak leradírozzák a gyártásukkal elérhető profitot. A helyzetet az rontja a Samsung − és más hagyományos gyártók, az LG, a Sony stb. − nézőpontjából, hogy számos kínai gyártó is megjelent a piacon. Ez elemzők szerint nem csupán a kínálat növelésével, hanem az olcsóbb munkaerő megjelenésével a költségek oldaláról is nyomást gyakorol az árakra.
A Samsung a kisebb fogyasztást, jobb képminőséget és laposabb képernyőket eredményező oled-technológiára akar koncentrálni. Becslések szerint a Samsung oled-bevételei közel 600 százalékkal ugorhatnak meg 2014-ig.
