BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olaszoké lett a romániai Nokia Village

2012. január 26. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A háztartási gépeket gyártó olasz De\'Longhi S.p.A. és a finn Nokia Oyj között egyezség született a telekommunikációs cég romániai gyártócsarnokainak átvételéről. A tranzakció várhatóan még az első negyedévben megtörténik − áll a két cég közleményében. A romániai akvizíció része a De\'Longhi stratégiájának, amelynek célja az európai gyártókapacitás bővítése − közölte a vállalat.
A De\'Longhi 600−1000 főt tervez alkalmazni a 30 millió euróból megvalósuló üzemében − mondta Alin Tise, a Kolozs megyei tanács elnöke −, a gyártás még az idén megkezdődik. A Nokia alig három évvel romániai megjelenése után, 2011 szeptemberében jelentette be, hogy bezárja a 2200 embernek munkát biztosító nemeszsuki gyárát és kivonul Romániából. A finnek 60 millió eurót fordítottak Nokia Village-ra keresztelt bázisukra, ahol a gyártócsarnokok és irodaépületek mellett futballpálya, sportcsarnok, étkezde és szauna is található. A Nokia becslések szerint a román GDP 0,25−1 százalékát termelte, a kivitelhez 5 százalékkal járult hozzá tavaly, ami abszolút értékben 2 milliárd eurót jelentett.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet