BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyászos negyedévet zárt az Ericsson

2012. január 26. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyből több mint 13 százalékos eséssel kezdte a tegnapi napot a stockholmi tőzsdén az LM Ericsson részvénye, miután a vezeték nélküli berendezések világelső gyártója a vártnál sokkal rosszabb negyedik negyedéves eredményt tett közzé. A svéd cég adózott eredménye 1,15 milliárd korona lett (130,8 millió euró), ez 73 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál, jóllehet az árbevétel 1,4 százalékkal, 63,7 milliárd koronára nőtt. Nagyon rosszul teljesített a társaság hálózati részlege − emelte ki egy elemző a Dow Jonesnak −, itt az eladások brutálisan visszaestek, különösen Észak-Amerikában (összességében a részleg forgalma 9 százalékkal, 33,3 milliárd koronára csökkent).

A 2011-es év egészében jelentősen nőtt az árbevétel − hangsúlyozta ugyanakkor az Ericsson közleménye − és a nettó profit is emelkedett. Ez így is van: az éves forgalom 12 százalékkal, 226,9 milliárd, a nettó profit 9,4 százalékkal, 12,2 milliárd koronára hízott. A negyedik negyedéves rossz számokat nagymértékben meghatározta a két vegyesvállalat, a mobilalkatrészeket és félvezetőket előállító ST-Ericsson és a mobilkészülék-gyártó Sony Ericsson gyengélkedése. A Sony Ericsson 247 millió eurós mínusszal zárta az évet − ezzel búcsúzik a piactól, miután a japán elektronikai óriás tavaly év végén 1,05 milliárd euró készpénzért kivásárolta svéd partnerét és februárban várhatóan feloszlik a 2001-ben létrehozott vegyesvállalat.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet