BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárdos beruházásba kezd a Leier

2012. január 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Zöldmezős beruházással épít új betonelemgyárat Győrben az osztrák Leier-cégcsoport tulajdonában lévő Leier Hungária Kft. − erősítette meg lapunk információit Komlós Andor ügyvezető igazgató. A teljes program várhatóan több mint kétmilliárd forintba kerül. A korszerű, energiatakarékos berendezésekkel felszerelt üzem várhatóan még az idén elkészül, itt elsősorban mélyépítési munkáknál használatos betonelemek készülnek majd.

Komlós az ágazat problémái ellenére azt prognosztizálja, hogy az út-, vasút- és csatornaépítés területén jelentős beruházások indulnak Magyarországon, illetve a győri üzem az osztrák piac egy részét is gazdaságosan tudja majd szolgálni. Ausztriában a magasépítési munkák kevésbé csökkentek, mint Magyarországon, tavaly csupán Burgenlandban 75 millió eurót (mintegy 22,5 milliárd forintot) költöttek a lakásépítés támogatására. Az ügyvezető igazgató szerint mindennek jelentős szerepe van abban, hogy az itthon nyolc gyártóbázissal rendelkező, jelenleg 750 főt foglalkoztató Leier tavaly mintegy 1,5 milliárd forinttal tudta növelni nettó árbevételét.

A Leier Hungária nettó árbevétele (milliárd forint)
2009 15,5
2010 15,5
2011 17,1
Forrás: cégközlés
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet