BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz fb-elnök a DB vezéréből

2011. november 16. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Beletört a bicskája az eurózóna válságába a Deutsche Bank (DB) vezérigazgatójának. Josef Ackermann ugyanis bejelentette, eláll azon tervétől, hogy jelölteti magát a pénzintézet felügyelőbizottsági elnökének 2012-től. A DB igazgatósága Paul Achleitnert, az Allianz pénzügyi igazgatóját javasolja majd a posztra. Részvényesi szemszögből üdvözöljük a bejelentést − mondta a Bloombergnek Markus Temme, a Union Investment szóvivője −, Ackermann azonnali jelölése kockáztathatta volna a bank hírnevét is.

Németországban egy távozó vezérigazgató csak kétéves türelmi időszak után foglalhatja el az fb-elnöki posztot, ez alól csak a részvényesek 25 százalékának hozzájárulásával lehet kivételt tenni. (A szabály 2009-es bevezetése óta még egyetlen, a DAX kosarában szereplő vállalat sem élt a lehetőséggel.) A kilenc év után májusban leköszönő Ackermann még júliusban jelezte, hogy átvenné Clemes Boersig helyét az fb élén. Tervétől azután állt el, hogy a privát egyeztetések során a részvényesek komoly aggályokat fogalmaztak meg a felelős vállalatirányítási alapelvek kapcsán.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet