BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harmadával kevesebb bónuszra számíthatnak a bankárok

2011. november 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár erősen indult az év, a kihívásokkal teljes piaci környezet és az eurózóna adósságválságával megfejelt bizonytalan gazdasági helyzet folytán a tavalyihoz képest akár 20-30 százalékkal kisebb bónuszra számíthatnak az év végén a Wall Street-i bankárok a Johnson Associates felmérése szerint.

A legnagyobb visszaesést − a harmadik negyedéves banki gyorsjelentések után, valamint a fokozott piaci bizonytalanságokat figyelembe véve nem meglepő módon − a kötvénykereskedési üzletágak dolgozói szenvedhetik el. Körükben akár 45 százalékkal is alacsonyabb lehet az alapbéren felüli teljesítményarányos készpénzes vagy részvényopciós jutalom mértéke − írta a Wall Street Journal. Ezzel szemben egy átlagos középvezető a 2010-es 1,2 millió dollár után idén 900 ezret tehet zsebre a Johnson felmérése szerint.

Legolcsóbban talán a vállalati és lakossági üzletágak alkalmazottai, illetve a privátbankárok úszhatják meg, akiknél plusz-mínusz 5 százalékos változás mellett szinten maradhat a tavalyihoz képest a bónusz összege. Igaz, előbbiek esetében ez kisebb tételt jelent, mint a befektetési banki üzletágaknál, ahol a teljes fizetés lényegesen magasabb hányadát teszik ki a bónuszok.

A jutalmak a Lehman csődjét követően, 2008-ban zuhantak jelentősen, ám a következő két év során folyamatosan épültek vissza, így idén ez a trend fordulhat a visszájára. A Johnson Associates szerint azonban jövőre a szektorban tapasztalható masszív elbocsátási hullám miatt már emelkedhetnek a kifizetések, hisz kevesebb ember közt kell majd szétosztani a pénzt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet