BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két és félszerezte nyereségét az SAP

2011. október 27. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Éves összehasonlításban két és félszerezte harmadik negyedéves eredményét a német SAP AG. A világ legnagyobb üzleti és ügyviteli szoftvereket gyártó vállalata 1,25 milliárd eurós adózott nyereséget könyvelhetett el az időszak során, szemben az egy évvel korábbi 500 milliós profittal. A kiugró javulásban viszont egy jelentős egyszeri tétel játszotta a főszerepet. Az SAP ugyanis 723 millió euróval csökkentette a TomorrowNow üzletágának az Oracle ellen folyó pere kapcsán képzett kártérítési céltartalékait. Ettől függetlenül a negyedév során a Unilevertől, a Bristol-Myers Squibbtől, illetve a Maharashtra State Electricitytől is nagy megrendeléseket kapott a társaság.

Bár Jim Hagemann Snabe, az SAP vezérigazgatója megerősítette, hogy a társaság tartani tudja a 2015-re megfogalmazott terveket, 2012-re a piaci bizonytalanságok folytán nem kívánt előrejelzésekbe bocsátkozni − írta a Bloomberg. A társaság korábban már közölte, hogy az év első kilenc hónapjában a devizahatástól megtisztítva 18 százalékkal emelkedtek a szoftver és kapcsolódó szolgáltatások megrendelései és a menedzsment a 10-14 százalékos árbevétel-bővülési várakozásainak felső határát tartja valószínűbbnek.

A jövő január végén esedékes menedzsmentvárakozások azonban kiábrándítóan hathatnak majd − véli Sebastien Thevoux-Chaubel, az Oddo Securities elemzője. A szakember ugyanis a licencbevételek csupán 0,3 százalékos bővülésére számít, szemben a 9,3 százalékos növekedésről szóló konszenzussal.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet