BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordévet várnak az amerikai turizmusban

2011. június 22. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Minden eddigi rekordot megdönthet az Egyesült Államok turisztikai ipara az idén. Az USA kereskedelmi minisztériumának legfrissebb jelentése szerint ugyanis a külföldi utazók január és április között 48,3 milliárd dollárt költöttek turisztikára és kapcsolódó
szolgáltatásokra az Egyesült Államokban − ez pedig 13 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában. A fellendülés különösen áprilisban volt jelentős, hiszen az ebben a hónapban elért 9,4 milliárdos bevétel 17 százalékos növekedést jelent a 2010. áprilisi adathoz képest. Az USA iránt megnövekedett nemzetközi érdeklődés valószínűvé teszi, hogy 2011-ben legalább 60 millió külföldi keresi fel az országot − beállítva ezzel a 2001-es terrortámadások előtti rekordforgalmat! Az amerikai közlekedési cégek különösen kivették részüket a növekedésből. A repülő-, hajós- és vonattársaságok árbevétele ugyanis idén áprilisban 2,9 milliárd dollárra ugrott, ami 26 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi szintet, s ezzel beállították a 2008. áprilisi rekordot. Az USA turizmusból származó kereskedelmi többlete 2011 első négy hónapjában 12,9 milliárd dollárt tett ki. A beutazások növelésére szolgáló marketingakciókra a következő két évben 200 millió dollár áll rendelkezésre, aminek forrása az elektronikus beutazási illetékből befolyó, személyenként 14 dollár egy része.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet