BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eredménytelen volt a négy Nohab árverése

Nem érkezett érvényes ajánlat a MÁV Rt. által meghirdetett árverésre, amelyen négy, 1963-ban vásárolt Nohab mozdonyt kínáltak megvételre. A vasúttársaság 37 év után próbál megválni svéd gyártmányú mozdonysorozatának utolsó darabjaitól, s továbbra is fenntartja eladási szándékát.

2001. március 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A MÁV a sikertelen árverést követően is kitart amellett, hogy pályázat útján értékesítheti a Nohab mozdonyokat, és a legkedvezőbb ajánlatot tevő vásárlóé lehetnek majd a járművek. Az árhatár a kereskedelmi forgalomban lévő mozdonyok legkisebb értéke lesz.
A Nohabok működtetése már a nyolcvanas évek végén gazdaságtalan volt. A mindössze 20 darabból álló közkedvelt mozdonycsalád a több mint két évtizedes működés alatt elhasználódott. A kis széria miatt a svéd és amerikai gyártmányú alkatrészek beszerzése igen költséges volt. Az időközben villamosított vasútvonalakon a dízelvontatású szerelvények drágábban üzemeltek, mint a villamos mozdonyokkal futó vonatok.
A MÁV 1987-től folyamatosan vonta ki a forgalomból a Nohabokat, amelyeket azután le is selejteztek. A sorozat egyik darabját a pálya-, híd- és magasépítési szakigazgatóság kezelésébe adták, a kulturális örökség igazgatósága pedig a sorozat első darabját védelem alá helyezte 2000-ben. Ezt és a sorozat utolsó tagját a MÁV a tavaly megnyílt Vasúttörténeti Parkban állította ki. A Tapolca nevet viselő mozdony elülső része a Közlekedési Múzeumba kerül.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet