Közel félmillió forintot kell fizetnie annak a fővárosi székhelyű utazási irodának, amelyik megsértette az egyenlő bánásmód követelményét azzal, hogy életkora miatt szüntette meg három 50 év feletti hölgy munkaviszonyát - hagyta jóvá az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) határozatát a Fővárosi Bíróság. Az elbocsátott hölgyek helyére, még ugyanabban az évben fiatalabb, 30 év átlag életkorúakat vett fel az utazási iroda.(Nszab, 4. old., MH. 5. old.)
