A magyar klubok nehéz anyagi helyzete miatt 30 százalékkal mérséklődik a focisták fizetése, ami éves szinten összesen így is körülbelül két milliárd forintot tesz ki - adta hírül a Magyar Hírlap (MH). Ennek oka a klubok sanyarú anyagi helyzete mellett az is, hogy a két éve életbe lépett sporttörvény alapján a sportolók is kötelesek munkaviszonyban dolgozni. Ezt a játékosok egy része úgy kerüli meg, hogy csak minimálbérre van bejelentve, a többi pénzt pedig reklámszerződésre kapja. Az MH felmérése szerint a magyar futballklubok költégvetésének 60-80 százalékát viszi el a sportolók bére, amely - a bevallások szerint - nulla és 500 ezer forint között szóródik. A magas focista bérek Európában is a javadalmazási rendszer újragondolására kényszerítik a klubokat, de a FIFA tagjai még nem tudtak megegyezni a gyakorlati alkalmazás részleteit illetően.
