BUX 139324.79 1,23 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lesz pályázat az országos rádiófrekvenciákra

2009. június 9. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Többszöri halasztás után a napokban az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) határozatot hozott a két országos kereskedelmi rádió frekvenciatartományának pályáztatásáról. Hírügynökségi értesülések szerint a médiahatóság csütörtöki ülésén döntöttek a két földi rádiós frekvencia ügyében. E szerint hét évre szóló pályázat ötvözi majd a fix koncessziós díjas és az árbevételhez igazodó rendszert. Az indulók az első évre vonatkozóan 350 és 700 millió forint közötti összeggel licitálhatnak, a későbbiekben pedig fizetniük kell egyrészt egy fix összeget - amelyet 200 millió forintban állapított meg a hatóság -, ezenfelül pedig a nettó árbevétel 10-15 százalékát is fel kell ajánlani a pályázat során. Lapértesülések szerint Heal Edina, a Sláger Rádió és Földes Ádám, a Danubius vezérigazgatója egyaránt magasnak tartotta az ORTT által elvárt összeget.
Az árfaktor összesen 45 százalékos súllyal esik majd latba a döntésnél, továbbá az összpontszám egyötödét lehet megszerezni a magyar zene arányára tett vállalásokkal, aminek a tervek szerint a teljes műsoridőben és a nappali időszakban is el kell érnie a 25 százalékot. Ugyanekkora súlyt kaphat az értékelésben a kulturális, civil és környezetvédelmi tartalmak szerepeltetése. Továbbá a műsorszolgáltatási tapasztalatra tíz, a kiegészítő szolgáltatásokra pedig legfeljebb öt százalékot lehet majd kapni. A távirati iroda információi szerint a médiahatóság - a szükséges egyszerű többség helyett - kétharmados arányban fogadta el a szempontrendszert.
A jelenlegi két országos kereskedelmi rádiócsatorna mellett korábban a Radiocafét birtokló Est Média Group is jelezte pályázási szándékát és a Juventus Rádió indulása sem kizárt.

Szerényi Szabolcs
Szerényi Szabolcs

Ez is érdekelhet