BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elvesztette a védjegyvitát az Inform Média

2005. április 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Ítélőtábla – helybenhagyva az elsőfokú bírói végzést – az Expressz Magyarországnak adott igazat a társaság és az Inform Média Kft. között 2004 elején kirobbant védjegyvitában. Az elmúlt év márciusában az Inform Média lapbejegyzési kérelmekkel fordult a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumához, hogy Debreceni Expressz és a Nyíregyházi Expressz néven lapot kíván megjelentetni. A minisztérium azonban határozatban tagadta meg a lapok nyilvántartásba vételét. A kiadó ennek ellenére heti öt megjelenéssel elindította a kiadványokat a két megyeszékhelyen, ráadásul igen nagy, Nyíregyházán 53 ezres, Debrecenben pedig 90 ezres példányszámmal. A lapokhoz az Inform Média saját értékesítési csapatot és újságírógárdát szervezett.
Ezt követően az Expressz Magyarország Rt. védjegybitorlás miatt keresettel fordult a Fővárosi Bírósághoz. A bíróság határozatában ideiglenes intézkedéssel eltiltotta az Inform Média Kft-t a lapok forgalmazásától. Ráadásul a határozat a testület döntése szerint fellebbezésre tekintet nélkül előzetesen végrehajtható volt.
Emellett a Hajdú-Bihar Megyei Bíróság is megállapította, hogy a lapok ilyen címek alatti kiadásával, valamint szolgáltatásának „expressz” megjelölése miatt az Inform Média tisztességtelen piaci magatartást tanúsított.
Ez követően született meg a napokban a Fővárosi Ítélőtábla döntése, amely ellen immár az Inform Médiának nincs fellebbezési joga. Ráadásul a már elkészült példányokat lefoglalják.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet