BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendszerkritikussá válna az Egyenlítő

2003. május 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az újságírásban és a közéletben uralkodó apologetikus hangnemen enyhítene az Egyenlítő néven megjelenő új kéthavi lap - mondta el lapunknak Galló Béla, a lap főszerkesztője. Az Egyenlítő első száma a könyvfesztiválra jelent meg, többek között Fejtő Ferenc, Gömöri Endre, Ladányi János és Sz. Bíró Zoltán írt bele elemzést. A lapot a Politikatörténeti Alapítvány (PA) adja ki, amely az első évre 13 millió forint támogatást biztosított a szerkesztőségnek - mondta Galló. A szerzők ívenkénti honoráriuma 40-50 ezer forint körül mozog majd - tette hozzá Galló. A baloldali-rendszerkritikai értékeket nyíltan felvállaló lap induló példányszáma 1500 lesz és a terjesztésért felelős Napvilág Kiadó Budapest mellett a vidéki egyetemi városokba is el kívánja juttatni az Egyenlítőt. A 390 forintért árult színes folyóirat az eladott példányok után szerzett bevétele mellett hirdetőket is igyekszik bevonni a lap finanszírozásába - közölte a főszerkesztő.
Az Egyenlítő direkt módon nem politizál, de nagyobb lélegzetű elemzésekben foglalkozik majd gazdasági és politikai ügyekkel, erre példa Ladányi János cikke a romakérdésről - tudtuk meg Szajp Szabolcstól, a gazdasági rovat vezetőjétől. A 2003-as számokban többek között olvasható lesz egy nagyobb összeállítás a kialakulóban lévő magyar régiókról, illetve írások olyan társadalomtudósokról, mint Marx, Keynes vagy Schumpeter, akiknek 2003-ban van születésük vagy haláluk évfordulója - mondta Szajp. Idén még júniusban, szeptemberben és novemberben jelenik meg az Egyenlítő, utána a tervek szerint havi lappá válik.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet